Sayfalar

17 Haziran 2017 Cumartesi

Valiz hazırlama tüyoları      Herkese Merhaba 
  Herkes minik minik tatil planları yapmaya başladı mı?Yoksa çoktan tatil yerinizi ayarlayanlardanmısınız?O zaman bu yazımı çok seveceksiniz çünkü size valiz hazırlama ipuçları vereceğim.
       Liste yapın:
 Valizinizi hazırlamadan önce yanınıza almayı planladığınız giysi,kozmetik,ayakkabı vb şeylerin listesini çıkarın.Böylece valize koyduklarınızı tekrar gözden geçirip fazla olanları eler hem de koymanız gereken şeyleri unutma riskinizi minimuma indirmiş olursunuz.
   Valiz boyu:
 Tatil planınız günü,yurtiçi yada yurtdışı seçeneklerine göre valiz boyutunuzu belirleyin.Eğer tatiliniz kısa zamanlı ve yurtiçi ise kabin boyunu tercih edebilirsiniz.Hem kaybolma riskini azaltmış hem de uçaktan indikten sonra o sıkıcı bekleme süresini atlatmış olursunuz.
   Yerleştirme:
 En ağır eşyalarınızı en alta koyun,Sonra giysilerinizi yerleştirin.Her giysiye ayrı ayakkabı giyinmeyi hepimiz isteriz ama en fazla yer kaplayan eşyalar ayakkabımız olacağı için üç çiftten fazla ayakkabı almayın.Ayakkabıları valizin en üstüne koymanız ezilmemeleri için daha iyi olur.
   Seyahat boy:
  Tatilde kalacağınız yerde şampuan sabun yoksa ürünlerin seyahat boylarından alabilir  yada kozmetik marketlerde satılan boş seyahat şişelerinden alıp evdeki ürünlerden içlerine doldurup kullanabiliriz böylece yine yerden tasarruf etmiş oluruz.
   İlaçlar:
  Yine kalacağınız tatil yerini baz alarak mutlaka güneş yanığı böcek ısırığı için ve düzenli kullandığımız ilaçları da yanımıza almalıyız.Bu tarz ürünleri valizin ceplerine koyabiliriz,Valizin içini dakikalarca aramak zorunda da kalmayız
     El çantası:
   Yanımıza alacağımız elektronik alertlerin şarj cihazlarını da unutmamalıyız.Hatta çabuk ulaşabilmek için el çantamıza bile koyabiliriz.El çantamıza bunun dışında kimlik,evlilik cüzdanı,para,zinet eşyası vs de koyabiliriz.

    Şimdilik benden bu kadar umarım faydalı bir yazı olmuştur.Tatile gideceklere şimdiden iyi tatiller dilerim :D 
  Not:Fotoğraflar internetten alıntıdır
  

18 yorum:

 1. Ben valiz hazırlama işini keyifli hale getirenlerdenim. Açarım müziğimi, aheste aheste aklıma geldikçe tıkıveririm bişeyler içine. Çünkü tatil bavulun ortaya çıkmasıyla başlamıştır benim için :D

  YanıtlaSil
 2. Benim valizi hanım hazırlardı ama her zaman da mayoyu ve şortu sahilden alırdım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Halil bey işte o yüzden liste yapmak en iyisi

   Sil
 3. ben saatlerce ne alsam da şu valize sığdırsam diye düşünen bir tipim. bütün dolabı toplayıp gitmek istiyorum ben tatile :) öneriler faydalı lmuş emeğinize sağlık sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanki gidince hepsini giyecekmişiz gibi geliyor :D

   Sil
 4. Valiz hazırlarken herseye çok dikkat ediyorum. Sonuç yine şişkin bir valiz ve ağrıdan tutulmuş bir bel :(

  YanıtlaSil
 5. Ya başlayacağım hazırlamaya ölüm geliyor inan:))

  YanıtlaSil
 6. bir Başak olarak listelerim meşhurdur :)

  YanıtlaSil
 7. Tatil öncesi oldukça faydalı bir yazı olmuş teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 8. Faydalı bir yazı eline sağlık... Takipteyim..

  birsenle.com

  YanıtlaSil
 9. Bayram tatili valizleri boşalıp tatil valizleri hazırlanmadan bu yazıya denk gelmem iyi oldu :)

  YanıtlaSil
 10. tatile çıkmadan önce böyle yazıları okumaya bayılıyorum =)

  YanıtlaSil
 11. Listesiz asla valiz hazırlamam, hazırlarsam unuttuğum çok şey olacaktır, adım gibi eminim ...

  YanıtlaSil