Sayfalar

8 Kasım 2015 Pazar

Yüz traşı


  Herkese  Merhaba,

  Evet başlığı yanlış okumadınız bu aralar youtube ve kadın haberlerinde sıkça rastladığım kadınlarda yüz traşına biraz değineceğim.
  Neden kadınlar yüz traşı yapar?
 Aslında kadınların yüz traşı yapmasının ilk nedeni aslında yüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak.
Ama bununla bitmiyor.
   Yüz traşı ciltteki yaşlanma etkilerini geçiktiren kolajen üretimini arttırıyor.Ayrıca ölü derilerden arınmamızı sağlıyor.Cildin yenilenmesi hızlanıyor.Bir diğer yararı ciltteki gözenekleri açarak siyah nokta oluşumunu engellemesi.Ve daha pürüzsüz bir cilde kavuşmamızı sağlıyor.
  İngiltere'de yapılan araştırmalara göre traşın cildi taze tuttuğu kanıtlanmış.Bu nedenledir ki aynı yaştaki erkeklerle kadınların arasında erkeklerin ciltlerinin daha sıkı durduğu gözlemlenmiştir.
   Peki ya tüyler sertleşirse?Yine araştırmalar sonucunda kadınların hiçbirzaman tüyleri erkeklerinki kadar sertleşip,kalınlaşmadığı.Ama ben yine de şu anki kadar yumuşak kalmayacakları düşüncesindeyim.
  Ben yaparmıyım?Sanmıyorum,çenemdeki minik kıllardan epilasyon ile yeni kurtulmuşken bir daha koyulaşmış sert kıllara tahhamül edemem gibi.Peki ya siz?Denemeyi düşünürmüsünüz?


12 yorum:

 1. Ay yok artık faydalarını okuyunca olmayan tüylerime yapasım geldi! :D Ben de hiç sanmıyorum yapacağımı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hehe insan korkuyor değil mi kıllanma olur diye

   Sil
 2. duymuştum bunu çeneme değil ama burun üstü ve elmacık kemiği gibi tüy olmayan bölgelere yapabilirim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ama oralarda da minik minik tüyler yokmudur?

   Sil
 3. ya ben sertleştirir diye korkuyorum tüylerimizi, ama pek çok yabancı bayan yapıyormuş itinayla ya :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de sertleştirir diye düşünüyorum cildimizi yenileyeceğiz diye erkek gibi sakallarımız olmasın :D

   Sil
 4. Aaa! yapıyolar mı sahi ya?
  Ayva tüğleri nolur anacığım jilet görünce, düşünmek bile korkutucu :)
  Aslında yaşlanmamak adına hep tıraş olmaya hevesleniyorum ama bilmem ki... Ya ben bunu duydum ya şimdi denemeden çatlarım :)

  YanıtlaSil
 5. points in features also.Mike JamesDude, please tellGenius X me that youre going to publish more. . Your weblog is just too important to become missed. Youve acquired so substantially to say, these knowledge about this topic it would be a shame to see this blog disappear. The internet needs you, man.Aw, it was a really quality post. In theory Id like to write such as this too - spending time and real effort.For more ==== >>>>>> http://www.muskelaufbauhilfe.com/genius-x-o-cambalacho/

  YanıtlaSil